Könyvtársalgó: Nyári olvasmányok
2026. június 2., keddNyáron különösen jóleshet kiülni a szabadba, vagy megpihenni egy fa árnyékában, egy-egy jó könyv társaságában. Ugyanakkor kiváló útitárs is, legyen szó hosszabb utazásról vagy akár tengerparti kiruccanásról.
- Miért választunk olyan könyvet, ami az adott évszaknak megfelelő?
- Mi alapján választjuk ki nyári olvasmányainkat?
- Van-e olyan regény, amely a gyerekkorod valamelyik nyarához köthető?
Legközelebbi Könyvtársalgó beszélgetőklubunk alkalmával ezekre a kérdésekre keressük a választ, emellett az évszakhoz illő, nyári olvasmányokkal kedveskedünk olvasóinknak.
Szeretettel várjuk nyugdíjas olvasóinkat
2026. június 9-én, kedden, 10 órától a Felnőtt kölcsönző részlegen!
Beszámoló
Kötetlenebb, nyáriasan laza hangulatban telt legutóbbi Könyvtársalgó beszélgetőklubunk 2026. június 9-én. Az előzetesen kiválogatott, ajánlásra szánt, nyárhoz kötődő olvasmányok régi emlékeket idéztek fel. Jó volt közösen elkalandozni Mongóliába, majd Indiába, de az itthoni, mentaillatú nyári kertet is megidéztük. A regények közül több is elnyerte olvasóink tetszését, így reméljük, hogy jó társak lesznek majd a nyári estéken otthon vagy az utazások, kiruccanások során.
Esterházy Péter szavaival köszöntöttük két beszélgetőklubos olvasónkat a születésnapján: „Az ünneptől főként azt várnánk, hogy legyen! Végre valami ne tőlünk függjön, ne a jókedvünknek, szerencsénknek, boldogságunknak legyen kiszolgáltatva, hanem legyen: mint a természet. Mint a napsütés. Mi meg ülnénk a kerti fehér karosszékekben, valaki talán még könnyen mellettünk, és arcunkat a fénybe tartjuk. Ez volna az ünnep - jön, amikor ideje van, harmónia és jóság nő a nyomában, és nemcsak jobbá változunk, de a másik jóságára is rálátunk.”
Hálásak vagyunk, hogy közösen ünnepelhettünk, és társaságunkkal újra és újra megtiszteljük egymást. Köszönjük a csodálatos virágcsokrot is!
Most egy nyári kiruccanás erejéig megpihenünk, legközelebb július 7-én találkozunk.
